آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ

آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ

مقدمه ای بر آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ

تمام سیستم ها و دستگاه های الکترونیکی برای کار کردن نیاز به برق مناسب ( آمپراژ و ولتاژ) دارند که همان منبع نیروی کار کرد آنها است.اگر منبع نیروی دستگاه های الکترونیکی خوب ومناسب نباشد کارائی سیستم بسیار پایین آمده و  حتی از کار خواهند افتاد.
نوع برق مورد استفاده دستگاه های الکترونیکی هم فرق دارد و برخی ها با برق ac کار میکنند و برخی دیگر با dc که برق dc همان نوع برق است که به صورت یک سو شده و دارای منفی و مثبت مشخصی است ، میتوان به جرات گفت که تا95 درصد مدارات الکترونیکی جهان با برق dc کار میکنند و برق ac بیشتر برای رساندن الکتریسیته به یک منبع تغذیه می باشد که در بخش منبع تغذیه  برق ac به dc تبدیل شده و همچنین به ولتاژهای مورد نیاز مدار الکترونیکی نیز تقسیم می شود.

آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ

عیب یابی و تعمیرات پاورهای سوئیچینگ

پاور هر دستگاهی با دیگری فرق دارد و این تفاوت در میزات ولتاژ و آمپرخروجی دستگاه بر اساس میزان مصرف دستگاه اصلی است ، همه دستگاه های الکترونیکی اعم از کامپیوتر – تلویزیون – لپ تاپ و... دارای منبع تغذیه و مدار تغذیه میباشند. در زمان حال حاضر نیز که همه چیز به سمت اتوماتیک شدن پیش می رود پاورها هم از قائده مستثنا نیستند و ما شاهد پاورهایی موسوم به سوئیچینگ هستیم.

آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ
پاورهای قدیمی که در دستگاه ها استفاده می شده است به صورت دستی خاموش و روشن می شد که ناکارآمد بودن این نوع از پاور ها با پیشرفته تر شدن ابزارهای مختلف بیشتر خودنمایی کرد و در نوسانات الکتریکی نمی توانستند که عملکردی محافظتی و قطع شدن داشته باشند و یا همگام با دستگاه اصلی پاور نیز خاموش و روشن شود.یعنی نوعی از پاورهای خطی قدیمی وجود داشت که مثلا شما دستگاهی مانند کامپیوتر را خاموش میکردی پاور همچنان روشن می ماند که خود باعث خرابی قطعات الکترونیکی مادربرد میشد.
ولی به مدد وجود پاورهای سوئیچینگ که اتوماتیک خاموش و روشن می شوند امروزه این مشکل وجود ندارد و این پاور ها به گونه ای طراحی شده اند که حتی در صورت بروز اتصالی در داخل مدار بلافاصله برق  را قطع کرده و خاموش میشوند.
مشکلات و خرابی که برای این گونه از پاورها پیش می آید متفاوت بوده و مثلا همه دلایل خاموشی پاور سوئیچینگ به خاطر سوختن کلی مدار نیست . از آنجایی که این گونه از پاورها بر اساس نوسان سازی توسط ترانزیستورهای fet و  mosfet کار میکنند خرابی در یکی از ایم ترانزیستورها خود باعث عدم سوئیچ و روشن نشدن پاور خواهد شد.
در خیلی از موارد نیز از داخل پاور صدایی شبیه سوت شنیده میود که به صورت ممتد ادامه دارد که به دلیل مشکلاتی در بخش استارت بوده که خرابی خازن های استارت می تواند دلیل خرابی آن ها بوده باشد که باید یک تعمیر کار به تمام ساختار و معماری پاور های سوئیچینگ آشنا بوده و به راحتی بتواند آن را عیب یابی و تعمیر نماید ،  به عنوان مثال بتواند خازنهای استارت را از نوع معمولی که در مدار هستند تشخیص دهد.
در دوره های آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ شما با تمام مباحث مربوط به این گونه از پاورها به خوبی آشنا شده و خواهد توانست یک پاور سوئیچینگ را عیب یابی و تعمیر نماید.تعمیرات پاور کار بسیار حساسی میباشد که اگر در تشخیص عیب آن ها اشتباه شود و یا تعمیرات به درستی صورت نگیرد میتواند باعث سوختن دستگاه خود شده که در خیلی مواردآسیب جبران ناپذیری میزند.
شما در  آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ  در ابتدا با الکترونیک باید آشنایی کامل داشته باشید که به عبارتی پیش نیاز این دوره بوده که می توانید بعد از گذراندن دوره ی الکترونیک پایه و پیشرفته وارد مباحث عیب یابی و تعمیرات پاورهای سوئیچینگ شوید.
عیب یابی یک پارو سوئیچینگ قوانین و اصول خود را لازم دارد که شما در دوره های تعمیرات پاور به صورت تخصصی و قدم به قدم این اصول را فرا خواهید گرفت و بعد از اتمام دوره به راحتی خواهید توانست یک پاور سوئیچینگ را عیب یابی و تعمیر نمایید.تعمیرات پاورهای سوئیچینگ بازار کار بسیار خوبی دارد که به دلیل استفاده همه دستگاهها از پاور میباشد.
میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی برگزاری دوره آموزش تعمیرات پاور سوئیچینگ و دیگر دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید. 02188957923 – 02166904202

 

فرم ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس ها می توانید از فرم زیر استفاده نمایید. دقت نمایید پر کردن فرم زیر به منزله ثبت نام نهایی شما در کلاس ها نمی باشد و این فرم به عنوان پیش ثبت نام می باشد. کارشناسان ما جهت راهنمایی و نهایی کردن ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت


نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
جنسیت
تحصیلات
رشته تحصیلی
ایمیل
تلفن همراه
تلفن ثابت
شهر محل سکونت
میخواهید در کدام دوره آموزشی شرکت نمایید
از چه تاریخی می توانید در کلاس شرکت نمایید
نیاز به خوابگاه
توضیحات بیشتر و یا سوال خود را اینجا بنویسید
تشخیص انسان از ربات (تیک بزنید)

اطلاعات تماس

تهران, میدان انقلاب به سمت آزادی, بعد از جمالزاده شمالی, خ والعصر , درفش شرقی , پ1 - موسسه فنی آموزش تعمیر
تلفن تماس:02166904202
                 ۰۹۱۹-۱۰۸۰۲۸۷
ایمیل:
info@amoozeshtamir.com

توضیح کوتاه

مرکز تخصصی انواع آموزش سخت افزاری ملی پایتخت, برگزار کننده تخصصی ترین دوره های آموزش تعمیرات گوناگون از قبیل آموزش تعمیرات موبایل, آموزش تعمیرات تبلت, آموزش تعمیرات کامپیوتر, آموزش تعمیرات لپ تاپ, آموزش تعمیرات پرینتر , آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات مانیتور, آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو و سایر دوره های آموزشی, با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص می باشد. این موسسه با در اختیار داشتن محیط آموزش مجهز و پیشرفته برترین موسسه آموزش تعمیرات در ایران می باشد.

شما کارآموز گرامی پس از گذراندن دوره های آموزش تعمیرات در این مرکز کلیه جزئیات و روش تعمیرات انواع وسیله الکترونیکی را خواهید آموخت. همچنین پس از فراغت از دوره آموزشی بمدت 5 سال از پشتیبانی گروه متخصص فنی آموزش تعمیر بهرمند خواهید گشت