.

آموزش تعمیرات هارد دیسک

آموزش تعمیرات هارد

مقدمه ای بر کامپیوتر و حافظه های ذخیره سازی آن ها ( هارد دیسک)


از زمانی  که بشر حس کرد که می تواند از ماشین ها برای کمک به پیش برد سریع کار خود کمک بگیرد به فکر ساخت ماشینی افتاد که بتواند با دادن برنامه و دستوراتی به آن این دستگاه درخواست مورد نظر را انجام دهد ولی آن زمان با این سیستم که به فکر راهی باشند که کامپیوتر ها بتوانند یاد بگیرند خیلی فاصله بود و مانند یه تخیل بود.
با گذشت زمان و با پیشرفت الکترونیک اولین ماشین های محاسبه گر که  می توانستند اعداد را باهم جمع ویا تفریق کنند به وجود آمدند و به این دلیل که کار این ماشین محاسبات بود نام آن را کامپیوتر که همان معنی محاسبه گر را میدهد گذاتند هر چند که همه میدانیم امروزه دیگر کامپیوتر ها فقط یک محاسبه گر نبوده و کارهای خیلی بیشتری می توانند انجام دهند.

آموزش تعمیرات هارد


از زمانی که کامپیوتر ها به وجود آمدند همواره در حال پیشرفت و تکامل یوده و ایم ماشین های قدرتمند نیاز یه محل ذخیره اطلاعات چه به صورت موقت و یا دائمی داشتند و این شد که سازندگان و دانشمندان علوم کامپیوتر به فکر ساخت حافظه برای کامپیوتر ها افتادند که بتوانند اطلاعات را در آن ذخیره کنند.د ابتدا حاظه های طراحی شده مانند خود کامپیوترها بسیار بزرگ از نظر حجمی و بسیار کم ظرفیت بودند ولی از طرفی الکترونیک دائما د حال پیشرفت و به سمت کوچکتر شدن قطعات می رفت و به همین دلیل کامپیوتر ها روز به روز قدرتمندتر و کوچکتر شدند که در این میان این تغییرات همگام با کامپیوتر ها حافه های رایانه ای را هم دچار تغییر کرد و خب باید به نسب سرعت و قدرت و اندازه ی رایانه حافظه هایی برای آن ها در نظر گرفته میشد و به این ترتیب ولین هارد دیسک ها به وجود آمدند و تا به امروز که ما شاهد هارد هایی بسیار پیشرفته سریع و با ظرفیت های بالا در حد ترابایت و یا خیلی بیشتر هستیم که از نظر حجمی و اندازه بسیار کوچ هم هستند و این نشان از قدرت و روند تکامل الکترونیک و کامپیوتر است.
هارد دیسک ها
هارد گامپیوتر همان حافظه ی طولانی مدت کامپیوتر است که همه اطلاعات در آن ذخیره می شود و این که چه نوع نرم افزار و یا اطلاعاتی باشد تفاوتی نمی کند ، حتی همین سیستم عامل شما هر چه که باشد ( ویندوز – مکینتاش و یا لینوکس) بر روی هارد کامپیوترتان قرار گرفته و تا زمانی که هارد دچار خرابی نشود این اطلاعات باقی خواهد ماند. هار دیسک قطعه ای است که به صرت کالی از نظر ساختار به دو دسته تقسیم می شود که شامل بخش الکترونیکی و مکانیکی است. بخش الکترونیکی هارد شامل همان بردی می باشد که شما سوکت های دیتا و برق را به آن متصل می کنید و بخش مکانیکی شامل موتوراسپیندر – دیسک و هد است که اجزاء متحرک در هارد می باشد.هارد به ضربه بسیار حساس بوده و با وارد شدن کوچکترین ضربه به آن از کار می افتد و حتی ضربه باعث شکستن هد هارد میشود و در چنین اتفاقاتی فقط باید هارد جراحی شود ( یعنی به صورت سخت افزاری باز و تعمیر شود)آموزش تعمیرات هارد
البته خرابی های هارد فقط به ضربه و مسائل فیزیکی مربوط نیست و مشکلات فراوانی برای هاردپیش می آید که باید در عیب یابی تخصص کافی داشت وگر نه نمی توانید عیب را پیدا  و برطرف کنید و در این حالت مجبور خواهید شد که هارد را کنار گذارید و چه بسیار هارد دیسک هایی که کنار گذاشته شده است در حالی که شاید از نظر ساختار و فنی کاملا سالم بوده و با یه عیب یابی وآموزش تعمیرات هارد کوچک مجددا راه می افتدومثلا هاردی که فریمویرش پریده باشد از نظر فیزیکی سالم هست و به راحتی میتوان در آن ویندوز نصب کرده و یا هر اطلاعات دیگری را در آن ریخت.
دوره های آموزشتعمیرات کامپیوتراز دوره های محبوب تعمیکاران کامپیوتر بوده و حتی افراد علاقه مند نیز میتوانند به راحتی در این دوره شرکت کرده و به یک تعمیرکار موفق هارد تبدیل شوند.شما در دوره های آموزش تعمیرات هارد شما به صورت اصولی و کامل با تمام مراحل عیب یابی هارد آشنا شده و یاد خواهید گرفت که چگونه یک هارد دیسک را عیب یابی و تعمیر نمایید .توجه داشته باشید که مشکلات هارد دیسک هم می تواند سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری که در عیب یابی مشخص خواهد شد.
کار آموزش بعد از شرکت در دوره ی  آموزش تعمیرات هارد خواهد توانست یک هارد دیسک را به خوبی عیب یابی و رفع عیب نماید.

 

فرم ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس ها می توانید از فرم زیر استفاده نمایید. دقت نمایید پر کردن فرم زیر به منزله ثبت نام نهایی شما در کلاس ها نمی باشد و این فرم به عنوان پیش ثبت نام می باشد. کارشناسان ما جهت راهنمایی و نهایی کردن ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت


نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
جنسیت
تحصیلات
رشته تحصیلی
ایمیل
تلفن همراه
تلفن ثابت
شهر محل سکونت
میخواهید در کدام دوره آموزشی شرکت نمایید
از چه تاریخی می توانید در کلاس شرکت نمایید
نیاز به خوابگاه
توضیحات بیشتر و یا سوال خود را اینجا بنویسید
تشخیص انسان از ربات (تیک بزنید)

اطلاعات تماس

تهران, میدان انقلاب به سمت آزادی , بعد از جمالزاده شمالی, خ والعصر , ک درفش شرقی , پ1 - موسسه فنی آموزش تعمیر
تلفن تماس:02166935921
                 ۰۹۱۹-۱۰۸۰۲۸۷
ایمیل:
info@amoozeshtamir.com

توضیح کوتاه

مرکز تخصصی انواع آموزش سخت افزاری ملی پایتخت, برگزار کننده تخصصی ترین دوره های آموزش تعمیرات گوناگون از قبیل آموزش تعمیرات موبایل, آموزش تعمیرات تبلت, آموزش تعمیرات کامپیوتر, آموزش تعمیرات لپ تاپ, آموزش تعمیرات پرینتر , آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات مانیتور, آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو و سایر دوره های آموزشی, با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص می باشد. این موسسه با در اختیار داشتن محیط آموزش مجهز و پیشرفته برترین موسسه آموزش تعمیرات در ایران می باشد.

شما کارآموز گرامی پس از گذراندن دوره های آموزش تعمیرات در این مرکز کلیه جزئیات و روش تعمیرات انواع وسیله الکترونیکی را خواهید آموخت. همچنین پس از فراغت از دوره آموزشی بمدت 5 سال از پشتیبانی گروه متخصص فنی آموزش تعمیر بهرمند خواهید گشت