آموزش تعمیرات (ECU) ای سی یو خودرو

ECU   مخفف عبارت Electronic Control Unit  به معنی واحد کنترل الکترونیکی می باشد.

در گذشته سیستم سوخت رسانی اتومبیل ها کاربراتوری بوده و خب یکی از معایب آن ها که خیلی هم شاخص هست آلوده کردن هوا و خرابی های تند تند بود ولی با تغییراتی مهم که در ساختار خودرو ها اتفاق افتاد این روند تغییر کرده و الان ماشاهد سیستمی به نام انژکتور هستیم.انژکتور یک قطعه ی الکترونیکی است که وظیفه ی آن پمپاژ بنزین به بخش های مورد نیاز ( موتور) است تا ماشین بتوانید به راحتی حرکت کند .یکی از خوبی های انژکتور این است که توسط سیستم کنترلی که توسط ECU انجام میشود به میزان لازم سوخت را وارد موتور می کند و این علاوه برمزیت های خوبی که دارد باعث می شود اولا بنزین اضافی در موتور وجود نداشته باشد و در مصرف سوخت نیز کار به درستی انجام گیرد و شاهد استفاده بهینه از سوخت باشیم. خب یکی از اهداف در مطالب بالا این بود که ذهنم شما زمینه ای لازم در باره ECU را داشته باشد و این که چگونه کارهای کنترلی را در اتومبیل انجام میدهد و سیستم انژکتور یک مثال ساده بود.

آموزش تعمیرات ای سی یو

اگر بخواهیم ECU آموزش تعمیرات ای سی یو  را در جمله ای کوتاه بیان کنیم باید این طور گفت که ECU مهم ترین قطعه ی الکترونیکی است که وظیفه ی آن هدایت و کنترل اتومبیل های انرژکتوری می باشد.عملکرد ECU بر اساس سنسورهایی است که به موتور و بخش هایی از اتومبیل متصل بوده و با استفاده از این سنسورها اطلاعات کافی از وضعیت آن بخش را دریافت می کند و در نتیجه می تواند دستورات به موقع و مناسبی را برای کنترل هر چه بهتر خود رو صادر کند و آموزش تعمیرات ای سی یو  به این ترتیب کنترل کامل خودرو را در اختیار داشته باشد.

در خود روهای امروزی که ECU آن را تحت کنترل دارد هرچه تعداد سنسورها بیشتر باشد ECU بهتر خواهد توانست وضعیت خود رو و خصوصا موتور که قلب اتومبیل است را تجزیه و تحلیل کند و سیستم هایی نظیر جرقه زن – شمع ها – گردش موتور  و خود انژکتور که کار آن در بالا ذکر شد را تحت کنترل دارد. خب با توجه به این مطالب باید درک کرده باشید که عملکرد یک ای سی یو در خودرو به چه اندازه حیاطی است و خرابی آن چه مشکلاتی را می تواند به وجود آورد.  آموزش تعمیرات ای سی یو وقتی یک ECU دچار خرابی میشود خب اتومبیل ممکن است روشن نشود زیرا همان طور که ذکر شد سیستم جرقه و موتور نیز تحت کنترل آن است  یا ممکن است ایرادات مختلفی را به وجود آورد.

خرابی های ECU همیشه فقط سخت افزاری نبوده و در خیلی از موارد مشکلات نرم افزاری است و مثلا ممکن است بعد از به روز رسانی های نرم افزاری مشکلاتی در تنظیمات آن به وجود آید که البته روش هایی هم برای برطرف سازی دارد که در بحث تعمیرات ECU به آن ها پرداخته می شود. در زیر هم به چند تا از سنسورهای مهم در یک سیستم خودرو که مربوط به ECU است اشاره میکنیم آموزش تعمیرات ای سی یو.

•  سنسور دور يا RPM

•  سنسور فشار داخل مانيفولد يا MAP

•  سنسور دريچه گاز يا TPS

•  سنسور دماي آب يا CTS

•  سنسور دماي هوا ATS

•  سنسور اکسيژن يا لاندا

•  سنسور ضربه

آموزش تعمیرات ای سی یو این قطعه یک میکرو کامپیوتر است که به کمک سنسورها و با تعیین شرایط لحظه‌ای موتور به یک سری عمل کننده یا فرمان‌ برهای نصب شده بر روی موتور فرمان دهد تا از این طریق، زمان و مدت پاشش سوخت، زمان جرقه و فراهم‌سازی شرایط مناسب برای ایجاد احتراق را در داخل سیلندرها تامین کند. این میکروکامپیوتر نیز مانند دیگر همنوعان خود شامل CPU، حافظه و برنامه‌ریز است. تعمیرات ECU هم از مهمترین و مورد نیازترین مشاغل در جامعه است زیرا به دلیل گران بودن ای سی یو نمی توان در زمان خرابی ان را تعویض کرد و مجددا خرید و خب وقتی راه هایی برای برطرف کردن مشکلات با هزینه های پایین تر وجود دارد چرا بخواهیم چندین میلیون هزینه خرید کنیم. بنابراین در زمانی که مشکلاتی برای ECU  پیش می آید خود رو را به تعمیرگاه مخصوص ای سی یو  می برند تا با استفاده از دستگاه مخصوص آن که ECU tester نام دارد اشکال این قطعه مشخص و برطرف گردد. برای این که آینده ی شغلی خوبی دارد و همه خودروهای امروزی هم براساس همین سیستم کار میکنند خیلی ها برای آموزش و یادگیری آموزش تعمیرات ای سی یو می آیند و پس از یادگیری به شغل تعمیرات ای سی یو مشغول می شوند.

فرم ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس ها می توانید از فرم زیر استفاده نمایید. دقت نمایید پر کردن فرم زیر به منزله ثبت نام نهایی شما در کلاس ها نمی باشد و این فرم به عنوان پیش ثبت نام می باشد. کارشناسان ما جهت راهنمایی و نهایی کردن ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت


نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
جنسیت
تحصیلات
رشته تحصیلی
ایمیل
تلفن همراه
تلفن ثابت
شهر محل سکونت
میخواهید در کدام دوره آموزشی شرکت نمایید
از چه تاریخی می توانید در کلاس شرکت نمایید
نیاز به خوابگاه
توضیحات بیشتر و یا سوال خود را اینجا بنویسید
تشخیص انسان از ربات (تیک بزنید)

اطلاعات تماس

تهران, میدان انقلاب به سمت م آزادی , بعد از جمالزاده شمالی , خ والعصر , درفش شرقی , پ1 - موسسه فنی آموزش تعمیر
تلفن تماس02166904202
                 ۰۹۱۹-۱۰۸۰۲۸۷
ایمیل:
info@amoozeshtamir.com

توضیح کوتاه

مرکز تخصصی انواع آموزش سخت افزاری ملی پایتخت, برگزار کننده تخصصی ترین دوره های آموزش تعمیرات گوناگون از قبیل آموزش تعمیرات موبایل, آموزش تعمیرات تبلت, آموزش تعمیرات کامپیوتر, آموزش تعمیرات لپ تاپ, آموزش تعمیرات پرینتر , آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات مانیتور, آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو و سایر دوره های آموزشی, با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص می باشد. این موسسه با در اختیار داشتن محیط آموزش مجهز و پیشرفته برترین موسسه آموزش تعمیرات در ایران می باشد.

شما کارآموز گرامی پس از گذراندن دوره های آموزش تعمیرات در این مرکز کلیه جزئیات و روش تعمیرات انواع وسیله الکترونیکی را خواهید آموخت. همچنین پس از فراغت از دوره آموزشی بمدت 5 سال از پشتیبانی گروه متخصص فنی آموزش تعمیر بهرمند خواهید گشت