آموزش تعمیرات آمپلی فایر, باند و اسپیکر

آموزش تعمیرات آمپلی فایر

مبحث تعمیرات و کارهای فنی امروزه حرف اول را می زند چه در زمینه های موقعیت شغلی و چه در  زمینه های در آمدهای خوب.
کسی که تعمیرات هر نوع دستگاه الکترونیکی را  به خوبی بلد باشد می تواند در بازار کار جهان امروز که یک جهان به معنای واقعی کلمه الکترونیکی است موقعیت خوبی را برای خود فراهم کند.
در این میان کار در زمینه ی الکترونیک نیز مختلف می باشد که می توان به طراحی و تولید  و یا تعمیرات و عیب یابی اشاره کرد.

آموزش تعمیرات آمپلی فایر


در این میان دستگاه هایی وجود دارد که بیشترین در خواست و مراجعات را دارند نسبت به دیگر دستگاه های الکترونیکی که نیازمند پشتیبانی فنی و به عبارتی تعمیرات هستند. یکی از پرکاربردترین های دستگاه ها آمپلی فایر است که در خیلی از اوقات به اختصار امپ نیز خوانده می شود.
همان طور که می دانید کار اصلی دستگاه آمپلی فایر تقویت سیگنال های صوتی است که صدای خروجی آن نسبت به صدای ورودی بسیار بالاتر  بلندتر است که این تقویت صدا کاربردهای بسیاری دارد زیرا در خیلی از جاها مانند مدارس – مجالس و ..... نیاز است که صدای فرد سخنران را همه افراد بتوانند بشنوند که این کار را دستگاه آمپلی فایر به خوبی انجام می دهد.
در اینجا کمی در باره ی ساختار آمپلی فایر مختصری صحبت می کنیم :
در ابتدا بدانید که دستگاه های آمپلی فایر با توان های خروجی متفاوتی وجود دارند که در هر مکان و هرجایی به آمپلی فایر با توان های متفاوت نیاز است که کسی که به بحث آمپلی فایرها به خوبی آشنا بوده باشد و معماری آن را بشناسد به راحتی می تواند این حالت را که برای چه مکانی چه اندازه خروجی نیاز است را تعیین کند.خب بهتر است بدانید که  خیلی ها گمان می کنند قدرت بیشتر آمپلی فایر نشان از توان ولوم بالاتر می باشد که باید در اینجا بگوییم نه دقیقا اینطور نیست.برای مثال خیلی ها گمان می کنند  که یک آمپلی فایر 100 وات ولوم بالاتری نسبت به 50 وات دارد.
در ابتدا بدانید که سطح صدا با واحد دسی بل تعیین می شود.
به عبارتی بهتر، گوش انسان آشکار سازی متفاوتی در سطح های مختلف صدا در یک فرایند غیر خطی دارد.
هرچه صدا بالاتر می رود گوش انسان حسایتی کمتر پیدا میکند.
دسی بل  ها یک مقیاس الگریتمی از بلندی نسبی می باشد که تفاوت در حدود 1 دسی بل  که حداقل تغییرات محسوس در حجم،3 دسی بل تغییر متوسط در حجم صدا و حدوداً 10 دسی بل درک تقریباً دو برابر شدن شدت صوت را می رساند.
تمامی دستگاه های الکترونیکی که صدای خروجی تولید می کنند ، صوتشان به حدی نیست که بشود آن را شنید و به همین دلیل به آمپلی فایر نیازمند هستند مثل کامپیوتر. وقتی که یک آمپ دچار خرابی می شود این خرابی می تواند به بخش های مختلفی مربوط شود که از مشکل در خروجی ها گرفته تا امپ اولیه و یا بخش های تقویت کننده.
در آمپلی فایرها  معمولاً از ترانزیستورهای  قدرتمندی به نام IGBT ها استفاده می شود که معمولاً  نداشتن خروجی صوتی می تواند به دلیل سوختن یک یا چند تا از این نوع ترانزیستورها شود.
به دلیل استفاده فراوان از آمپلی فایرها در خواست تعمیرات آن نیز بسیار زیاد است و به همین دلیل افراد بسیاری هم که علاقه مند هستند جهت یادگیری تعمیرات دوره های آموزش تعمیرات آمپلی فایر را انتخاب  می کنند.
 در دوره های آموزشی تعمیرات امپلی فایر شما در ابتدا با تمامی معماری و ساختار آمپلی فایر به خوبی آشنا خواهی شد و سپس به انواع اشکالاتی که برای آن ها پیش می آید نیز پی می برید.
همان طور که می دانید یکی از مهمترین  بخش ها در تعمیرات دستگاه های الکترونیکی مبحث عیب یابی آن است. به همین دلیل در این دوره عیب  یابی دستگاه امپلی فایر به خوبی و قدم  به قدم آموزش داده خواهد شد ، همچنین به دلیل عملی بودن کلاس  ها و کار در محیط های واقعی  تعمیرات کارآموزان به راحتی به عیب یابی و تعمیرات و کار با آمپلی فایر به خوبی مسلط خواهند شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی  دوره آموزش تعمیرات آمپلی فایر میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و یا فرم ثبت نام را پر کنید تا همکاران ما در دپارتمان آموزش با شما تماس بگیرند:09191080287--------- 02188958375


آموزش تعمیرات باند و اسپیکر


در ابتدا آشنایی با باند و اسپیکر
همه ما واژه ی اسپیکر را بارها و بارها در زندگی خود و رزوانه شنیده این و میدانیم که کار برد آن پخش صدا با قدرت بالاتری می باشد. باند هم که نوعی اسپیکر بسیار قدرتمند تر و تخصصی تر می باشد همات کار پخش صدا ار انجام می دهد ولی منظور از تخصصی یعنی چی ؟

آموزش تعمیرات اسپیکر


خب همان طور که گفته شد اسپیکرها کار پخش صدا را انجام می دهند منتها باند ها توانایی های بسیار بالاتری در بخش و خروجی تکی مانند فقط بیس را دارند و یا صدا را همراه با حالت بیس و تویت می توانند یکسان و با کیفیت بالایی پخش کنند که برخی از آن ها نیز دارای آمپ  ( آمپلی فایر ) داخلی نیز هستند که به تفکیک و تقویت صدا کمک می کند .
خب صدا چگونه ایجاد و به اسپیکر و باند می رسد. وقتی که شما فایل صوتی را از داخل DVD ویا فلش مموری اجرا می کنید این سیگنال ها به صورت دیجیتالی هستند ، ولی در زمان اجرا این سیگنالها توسط یک آی سی به نام Sound IC ( IC صدا ) به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شوند.
 این سیگنال ها به سمت خروجی که اسپیکرها هستند حرکت کرده و به وسیله ی آهنربا و سیستم اسپیکر وارد  هوا شده و سپس به گوش  ما می رسد.
در این میان وقتی که پرده ی بلند گو ( cone) شروع به لرزش میکند این لرزش همان طور که گفته شد وارد هوا می شود.
 پس می توان نتیجه گرفت که در صورتی که صدا بعد از مدتی از کیفیت و ظرافت اولیه برخوردار نبود و به نوعی گرفته پخش می شود می تواند دلیلش خرابی این پرده اسپیکر باشد. البته در این حالت  می توانید با تعویض این لایه مشکل را برطرف نمایید.
در برخی از مواقع هم اتفاق افتاده که مشکل و خرابی نداشتن خروجی صوتی به دلیل  بروز مشکل در آمپ داخلی اسپیکر بوده است که در این صورت هم باید به صورت  دقیق عیب یابی  و رفع مشکل گردد.
موضوعی که در این میان مطرح است داشتن دانش و مهارت در این زمینه و تعمیرات انواع باند و اسپیکر می باشد. زیرا بدون دانش و شناخت کامل ساختار یک اسپیکر قادر نخواهید بود عیب و ایراد را پیدا کنید و بدون داشتن مهارت عملی و  فنی هم نمی توانید خرابی را بعد از پیدا کردن برطرف نمایید  پس  به نوعی می توان گفت دانش و مهارت مکمل هم هستند. دوره آموزش تعمیرات باند و اسپیکر برای یادگیری تعمیرات انواع باند در مجمع ملی پایتخت برگزار می شود. شما در دوره آموزش تعمیرات اسپیکر و باند به هر دو مبحث ( دانش و مهارت ) را به دست خواهید آورد .
در زیر سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات باند و اسپیکر آورده شده است.
•  آشنایی کلی با معماری و نقشه ی باند های حرفه ای و خانگی
•  آموزش الکترونیک مقدماتی جهت تعمیرات باند
•  آشنایی و معرفی بخش های مختلف باند و قطعات به کار رفته در ان
•  آموزش و آشنایی با سیم کشی داخلی
•  آشنایی با انواع بلند گو ها و روش ارتباط آن ها با آمپ داخلی
•  معرفی اسپیکرها
•  آشنایی با مفهوم واقعی وات های خروجی انواع باند و معرفی  چند مثال
•  آموزش حل مشکل خش خش صدا و بی کیفیت بودن صدا
•  آموزش برطرف سازی اختلال ساب و ووفر
•  اموزش تعمیر پورتهای ورودی / خروجی
•  اموزش تعمیرات و تعویص ترانس
•  آموزش تعمیر منبع تغذیه
•  آموزش رفع مشکل کم و زیاد شدن ناگهانی بیس و بهم ریختگی بالانس
دوره آموزش تعمیر اسپیکر و باند جهت ورود به بازار کار طراحی شده است وکارآموزان پس از گذراندن دوره ی آموزش تعمیرات باند می توانند به راحتی مشکل انواع باند ها را طرف نمایند و ضمناً به راحتی می توانند وارد بازار کار  شده و مشغول به کار شوند. کارگاه آموزش تعمیرات اسپیکر و باند به صوررت  کاملاً عملی برگزار می شود که این باعث می شود کارآموزان عزیز به راحتی و به صورت  واقعی به تعمیرات باند و اسپیکر بپردازند که تجربه و مهارت لازم جهت ورود به بازار کار را به دست خواهند آورد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش تعمیرات اسپیکر و آمپلی فایر با شماره زیر تماس بگیرید و یا فرم ثبت نام را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند
02166901823

فرم ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس ها می توانید از فرم زیر استفاده نمایید. دقت نمایید پر کردن فرم زیر به منزله ثبت نام نهایی شما در کلاس ها نمی باشد و این فرم به عنوان پیش ثبت نام می باشد. کارشناسان ما جهت راهنمایی و نهایی کردن ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت


نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
جنسیت
تحصیلات
رشته تحصیلی
ایمیل
تلفن همراه
تلفن ثابت
شهر محل سکونت
میخواهید در کدام دوره آموزشی شرکت نمایید
از چه تاریخی می توانید در کلاس شرکت نمایید
نیاز به خوابگاه
توضیحات بیشتر و یا سوال خود را اینجا بنویسید
تشخیص انسان از ربات (تیک بزنید)

اطلاعات تماس

تهران , میدان انقلاب به سمت آزادی , بعد از جمالزاده شمالی , خ والعصر , درفش شرقی , پلاک 1 - موسسه فنی آموزش تعمیر
تلفن تماس:02166901823
                 ۰۹۱۹-۱۰۸۰۲۸۷
ایمیل:
info@amoozeshtamir.com

توضیح کوتاه

مرکز تخصصی انواع آموزش سخت افزاری ملی پایتخت, برگزار کننده تخصصی ترین دوره های آموزش تعمیرات گوناگون از قبیل آموزش تعمیرات موبایل, آموزش تعمیرات تبلت, آموزش تعمیرات کامپیوتر, آموزش تعمیرات لپ تاپ, آموزش تعمیرات پرینتر , آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات مانیتور, آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو و سایر دوره های آموزشی, با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص می باشد. این موسسه با در اختیار داشتن محیط آموزش مجهز و پیشرفته برترین موسسه آموزش تعمیرات در ایران می باشد.

شما کارآموز گرامی پس از گذراندن دوره های آموزش تعمیرات در این مرکز کلیه جزئیات و روش تعمیرات انواع وسیله الکترونیکی را خواهید آموخت. همچنین پس از فراغت از دوره آموزشی بمدت 5 سال از پشتیبانی گروه متخصص فنی آموزش تعمیر بهرمند خواهید گشت