آموزش بازیابی اطلاعات

آموزش بازیابی اطلاعات


دنیای امروز بر پایه فناوری اطلاعات بنا بهاده شده است و این یک ضرورت غیر قابل اجتناب است.به عبارتی همه تلاش های بشر برای به دست آوردن اطلاعات و حفظ آن است.در صورتی که این اطلاعات ه نحوی از بین برود آسیب های بسیار زیادی متوجه افراد – سازمان ها و شرکت ها خواهد شد و لذا با پیشرفت فناوری بشر در تلاش محافظت هرچه بهتر از اطلاعات خود می باشد.
از زمانی که رایانه ها اختراع شده و استفاده از آن ها گسترش پیدا کرد نوع ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات نیز دگر گون شده و از حالت سنتی و فیزیکی ( مانند نگه داری مقالات به صورت کتاب و یا برگه ) به حالت دیجیتالی و رایانه ای ( مانند فایل های داکیومنت و PDF)  تبدیل شد .البته که نگهداری اطلاعات به صورت دیجیتالی بسیار بهتر بوده و مزایای آن نسبت به معایبش بسیار بیشتر است.مثلاً اگر اطلاعتی که به صورت دیجیتالی داخل یک مموری ذخیره شده باند و این اطلاعات به نوعی پاک شوند امکان بازیابی آن ها وجود دارد ولی اگر این اطلاعات به صورت کتاب فیزیکی بوده باشد ممکن است مثلاً در اثر آتش سوزی از بین برود و وقتی این اتفاق بیفتد امکان بازیابی آن نیست.

آموزش بازیابی اطلاعات


امروز علاوه بر حافظه ی رایانه ها مموری های دیگری نیز وجو دارند که برای انتقال اطلاعات به جاهای مختلف و از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر استفاده می شوند مانند فلش موری ها و یا هاردهای اکسترنال.
هر چند که نگهداری اطلاعات به صورت دیجیتال مزایای خوبی دارد ولی این نوع نگه داری هم دارای خطاهایی بوده و مثلاً در زمان خرابی حافظه ی نگه دارنده اطلاعات ما این اطلاعات را ازدست خواهیم داد ولی نه به صورت کلی و بدون بازگشت زیرا راه هایی وجود دارد در فناوری اطلاعات و دنیای کامپیوتر که میتوان با استفاده از مهندسی و دانش مورد نیاز اطلاعات ازدست رفته را ریکاوری کرد.
کاربازیابی اطلاعات از آن دسته کارها می باشد که برای انجام آن باید اطلاعات کافی درباره ی ساختار حافظه ها داشته باشد و با روش های بازیابی اطلاعات به خوبی آشنا بوده باشد و همچنین ابزارهای مورد نیازدر این زمینه را به خوبی بشناسید. زیرا عدم اطلاعات کافی در این زمینه نه تنها به بازیابی اطلاعات کمکی نمی کند بلکه باعث خرابی غیرقابل بازگشت مموری شده و کلاً اطلاعات رااز دست خواهیم داد در حالی که اگر با دانش کافی و ابزارهای مناسب این کار راانجام دهیم بدون مشکل موفق به بازگردانی خواهیم شد.
آموزش بازیابی اطلاعات یکی ازدوره های محبوب است که خیلی از افراد برای یادگیری آن اقدام میکنند که بیشتر این افراد را تعمیرکاران موبایل و کامپیوتر  و افرادی که میخواهند خود اطلاعات موجود در کامپیوتر و مموری را بازیابی کنند و نمی خواهند که این کار را به شرکت های بیرون بسپارند تا مشکلی برای اطلاعات مهم و شخصی آن ها پیش نیاید.در دوره آموزش بازیابی اطلاعات کارآموزان درابتدا با ساختار حافظه های مختلف از جمله هارد دیسک – فلش مموری – میکرو رم ها و..... آشنا شده و همچنین در آموزش بازیابی اطلاعات نحوه ی ذخیره شدن اطلاعات در این گونه از حافظه ها را یاد خواهند گرفت . در مرحله ی بعدی آموزش بازیابی اطلاعات و ریکاوری اطلاعات با ابزارهای حوزهی بازیابی اطلاعات آشنا خواهند که  خود این ابزارها به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند.یعنی برای ریکاوری کردن اطلاعات یک رم و یا هارد از دو نوع ابزار یکی نرم افزار و دیگری به صورت  سخت افزاری استفاده می شوند که کار آموزان  دوره ی آموزش بازیابی اطلاعات با هر دو مورد آشنا شده و آموزش های لازم در این زمینه را خواهند دید. در زیر به برخی از مهمترین بخش های سرفصل آموزش بازیابی اطلاعات اشاره شده است:
•  آشنایی با مموری های مختلف مانند هارد دیسک و انواع رم ها
•  آشنایی با ساختار سخت افزاری انواع حافظه ها
•  آشنایی با اطلاعات دیجیتال و نحوه ی ذخیره و نگه داری آن ها
•  روش هایی که باعث به خطر افتادن اطلاعات میشود
•  آشنایی با ابزارهای نرم افزاری بازیابی اطلاعات و روش استفاده از این نرم افارها
•  آشنای با ابزارهای سخت افزاری بازیابی اطلاعات و نحوه ی استفاده از این ابزارها
•  آموزش ترمیم اطلاعات بازیابی شده با استفاده از نرم افزارهای ویژه
•  و......
دوره آموزش بازیابی اطلاعات و ریکاوری آنها در کارگاه های کاملا عملی برگزار می شود و کار آموزان به صورت عملی شروع به بازیابی اطلاعات خواهد کرد تا بتوانند مهارت لازمه را در این بخش بدست بیاورند.
میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در باره ی دوره آموزش بازیابی اطلاعات با شماره تلفن 02188957919  تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس ها می توانید از فرم زیر استفاده نمایید. دقت نمایید پر کردن فرم زیر به منزله ثبت نام نهایی شما در کلاس ها نمی باشد و این فرم به عنوان پیش ثبت نام می باشد. کارشناسان ما جهت راهنمایی و نهایی کردن ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت


نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
جنسیت
تحصیلات
رشته تحصیلی
ایمیل
تلفن همراه
تلفن ثابت
شهر محل سکونت
میخواهید در کدام دوره آموزشی شرکت نمایید
از چه تاریخی می توانید در کلاس شرکت نمایید
نیاز به خوابگاه
توضیحات بیشتر و یا سوال خود را اینجا بنویسید
تشخیص انسان از ربات (تیک بزنید)

اطلاعات تماس

تهران , میدان انقلاب به سمت آزادی , بعد از جمالزاده شمالی , خ والعصر , درفش شرقی , پ 1 - موسسه فنی آموزش تعمیر
تلفن تماس:02166901823
                 ۰۹۱۹-۱۰۸۰۲۸۷
ایمیل:
info@amoozeshtamir.com

توضیح کوتاه

مرکز تخصصی انواع آموزش سخت افزاری آموزش تعمیر, برگزار کننده تخصصی ترین دوره های آموزش تعمیرات گوناگون از قبیل آموزش تعمیرات موبایل, آموزش تعمیرات تبلت, آموزش تعمیرات کامپیوتر, آموزش تعمیرات لپ تاپ, آموزش تعمیرات پرینتر , آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات مانیتور, آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو و سایر دوره های آموزشی, با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص می باشد. این موسسه با در اختیار داشتن محیط آموزش مجهز و پیشرفته برترین موسسه آموزش تعمیرات در ایران می باشد.

شما کارآموز گرامی پس از گذراندن دوره های آموزش تعمیرات در این مرکز کلیه جزئیات و روش تعمیرات انواع وسیله الکترونیکی را خواهید آموخت. همچنین پس از فراغت از دوره آموزشی بمدت 5 سال از پشتیبانی گروه متخصص فنی آموزش تعمیر بهرمند خواهید گشت